FB Pixel
Корзина Addinol Кошик
UA RU Спробуй українською!

Бортовий комп'ютер для карбюраторного авто: особливості та функціональність

04.05.2022

Реклама наших партнерів

У багатьох випадках власники як інжекторних, так і карбюраторних машин з різних причин прагнуть доопрацювати та вдосконалити свій автомобіль. Якщо не торкатися зовнішнього стайлінгу, доробки підвіски та тюнінгу ДВЗ, серед найбільш популярних рішень варто виділити установку окремої кнопки запуску двигуна, цифрового датчика температури, потужної аудіосистеми та сучасного ГУ, різних підігрівів сидінь тощо.

Що стосується простих машин з карбюратором, бортовий комп'ютер для карбюраторних двигунів також є одним із досить затребуваних рішень. У цій статті ми поговоримо про те, що пропонує установка БК на карбюраторний мотор і який функціонал мають подібні пристрої.

 

Бортовий комп'ютер на карбюраторний двигун: основні функції та можливості

Отже, стазу відзначимо, що бортовий комп'ютер для карбюратора зі зрозумілих причин матиме досить скромну функціональність. Справа в тому, що авто з карбюратором не має електронної системи керування двигуном (ЕСКД), яка фактично є електронним "мозком" і лежить в основі двигунів з інжектором.

Однак і на карбюраторі бортовий комп'ютер має такі функції, як тахометр, вольтметр, термометр, годинник. Давайте розглянемо ці функції докладніше.

Також у багатьох пристроях даного типу реалізована схема, яка дозволяє БК подати звуковий сигнал у тому випадку, якщо заданий користувачем поріг по оборотах буде перевищено. Ця функція корисна як для захисту двигуна від випадкового перевищення обертів, так у тому, щоб обмежити водія від перевищення заданого параметра.

Ця функція дозволить своєчасно виявити різні збої в ботовій мережі, виявити падіння напруги, стрибки, просідання тощо.

Наприклад, якщо за бортом зниження температури повітря досягає показника близько 1 градуса тепла та нижче, тоді БК попереджає водія про можливе утворення льоду на дорозі. Для попередження може звучати звуковий сигнал, а також на дисплеї спалахує відповідний напис, відображається піктограма тощо.

Якщо ж говорити про підрахунок кількості бензину в баку, БК дозволяє набути досить точного значення. На багатьох пристроях даного типу є можливість виконати калібрування за стандартними таблицями. При цьому навіть у випадку, що базові таблиці в пам'яті БК не підходять, водій має можливість створити власний варіант.

Для цього пальне потрібно злити з бака, після чого проводиться долив по 3 літри. Пристрій у цей час визначає рівень палива та обчислює відповідність з урахуванням сигналу від датчика рівня палива у баку.

Наявність такої функції дозволяє полегшити запуск двигуна завдяки підбору оптимального кута випередження запалення, який може бути відмінним від того, що виставлений для робочих режимів. При цьому кут запалення під час запуску підбирає сам водій (як правило, реалізується зміщення в бік раннього кута).

При цьому такий ранній кут використовуватиметься тільки для старту мотора (обороти колінвала не вище середньої позначки 400 об/хв). Далі після успішного запуску почне працювати КВЗ, який спочатку був виставлений для робочих режимів.

 

Взаємодія з пристроєм

Почнемо з того, що у продажу представлені різні варіанти. При цьому багато хто з них має чотирирозрядний цифровий дисплей (часто монохромний). Наявність такого дисплея дещо ускладнює взаємодію водія з БК, тому що потрібно звикати до різних скорочень та піктограм.

Якщо просто, спосіб відображення інформації на таких дисплеях спочатку може викликати певні труднощі. Наприклад, «ПР.ОСТ» означатиме, який пробіг передбачається на залишку палива і т.д.

Що стосується способів керування пристроєм, часто це відбувається за допомогою кнопок, яких може бути дві або більше (залежно від типу, виробника, моделі БК та інших особливостей). Як правило, за допомогою кнопок можна змінювати яскравість підсвічування дисплея, керувати режимами роботи, вносити свої корективи і т.д.

БК зазвичай реагує на короткі та тривалі натискання кнопок, що дозволяє здійснювати навігацію за умовним меню, змінювати параметри, заходити до підрозділів.

Зазначимо, що така особливість управління також може ускладнити взаємодію з бортовим комп'ютером, особливо на етапі ознайомлення з пристроєм. Тому рекомендуємо окремо вивчити інструкцію і завжди мати мануал під рукою.

 

Що в результаті

Як видно, встановлення бортового комп'ютера на карбюратор дозволяє отримати кілька корисних функцій, а також дає змогу відстежувати важливі параметри під час роботи ДВЗ. Також особливо слід відзначити можливість багатьох пристроях даного типу змінювати КВЗ, щоб полегшити запуск двигуна.

Не секрет, що для машин з карбюратором проблема утрудненого пуску дуже актуальна, тому «багатоіскровий» режим під час запуску може бути корисним. При цьому вже після старту двигуна відбувається його автоматичне відключення.

Насамкінець додамо, що деякі БК для карбюраторних авто мають особливі режими, які дозволяють продовжити рух у разі виходу з ладу датчика Холла. Якщо просто, бортовий комп'ютер подає на блок запалювання сигнал, який замінює штатний датчик. Ще цей режим корисний за необхідності "просушити" свічки і т.д.

Якщо врахувати, що вартість таких пристроїв навіть із максимально розширеним функціоналом перебуває на цілком прийнятному рівні, то для власників «класики» ВАЗ або інших моделей поставити бортовий комп'ютер на карбюратор можна вважати цілком виправданим та доступним рішенням.

Реклама наших партнеров

Акційні товари

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар×

Ми в соцмережах

Акції та пропозиції

Ми в Instagram

Підписуйтесь і стежте за новинами, акціями і івентами в нашому пабліку.Підписатися!