FB Pixel
Корзина Addinol Кошик
UA RU Спробуй українською!

Датчик масової витрати повітря (ДМВП) 2110: симптоми несправностей, діагностика та ремонт

25.01.2022

Реклама наших партнерів

ДМВП ВАЗ 2110 (датчик масової витрати повітря) – це електронний пристрій автомобіля ВАЗ, за допомогою якого відбувається підрахунок кількості повітря, що надходить в циліндри. Дані про виміри ДМВП 2110 передає електронному блоку управління автомобіля, який на підставі цієї інформації за допомогою імпульсного сигналу визначає паливоповітряної суміші співвідношення повітря і палива.

Не важко здогадатися, що датчик повітря ВАЗ 2110, що відповідає за склад паливоповітряної суміші, є важливим елементом, від ефективності його роботи залежить витрата палива і потужність ДВЗ. Тому дуже важливо стежити за станом датчика і правильно діагностувати несправність. Далі ми розглянемо, які бувають ознаки несправності датчика масової витрати повітря, а також як перевірити та як замінити ДМВП на ВАЗ 2110.

 

Датчик ДМВП 2110: як влаштований та працює

Датчик масової витрати повітря ВАЗ – пристрій досить простий, що складається з корпусу і термоанемометра (прилад для вимірювання кількості повітря), що знаходиться всередині нього. У термоанемометрі є дві платинові нитки, які нагріваються електричним струмом. Повітря, проходячи через одну нитку, її охолоджує, друга нитка є контрольною.

Кількість повітря (витрата повітря ВАЗ 2110), що надходить у ДВЗ автомобіля, визначається шляхом зміни струму, що проходить через платинову нитку, що охолоджується повітряним потоком. Датчик розташований під капотом автомобіля між повітряним фільтром та гофрованим шлангом, спрямованим до дросельних заслінок.

 

Коли потрібно міняти датчик ДМВП 2110: симптоми несправності датчика та перевірка

У процесі експлуатації автомобіля ДМВП 2110 може вийти з ладу з різних причин, причому одна з таких – тривалий термін використання пристрою. При виході з експлуатації датчик зазвичай не ремонтують, його просто змінюють на новий. Про неправильну роботу датчика можуть говорити такі симптоми:

Всі перелічені ознаки несправності датчика говорять про те, що повітря в суміш подається не в тому обсязі, в якому необхідно. З огляду на те, що ця проблема може бути пов'язана не тільки з несправністю ДМВП, перш ніж приступити до демонтажу датчика, необхідно переконатись у його несправності.

Насправді датчик масової витрати повітря ВАЗ 2110 перевірити на працездатність можна трьома методами: в русі, мультиметром, візуально. Перевірка ДМВП 2110 досвідченим шляхом (у русі) є найпростішим і найшвидшим способом. Полягає він в аналізі роботи ДВЗ автомобіля при примусовому відключенні датчика.

Алгоритм дій:

Наступним етапом діагностики може бути перевірка ДМВП 2110 мультиметром. Цей спосіб перевірки датчика на працездатність передбачає використання вимірювального приладу (мультиметра).

Перед перевіркою необхідно розібратися з конструкцією пристрою і дізнатися його «розпинання» (розпаювання дротів по платі). З ДМВП виходять чотири дроти. Як правило, це провід до головного реле (рожево-чорний або рожевий), заземлення (зелений), живлення (сірий) та вхід сигналу (жовтий).

Для перевірки необхідно:

На основі показань мультиметра:

Якщо приладу немає під рукою, часто визначення несправності датчика можливе на його зовнішній вигляд, тобто при візуальному огляді. У цьому випадку необхідно демонтувати пристрій і уважно його оглянути на предмет механічних пошкоджень або наявність рідини в датчику і повітряному патрубку.

Причини попадання рідини та бруду в датчик можуть бути різними (наприклад, підвищений рівень масла в картері, попадання пилу на термоанемометр через несвоєчасну заміну повітряного фільтра, масловідбійник системи вентиляції картера забитий тощо).

 

Заміна ДМВП

Для заміни ДМВП ВАЗ 2110, потрібна відповідна для даної моделі деталь (новий датчик повинен бути з тим самим маркуванням, що й старий). У плані підбору виділяють три цінові категорії:

При виборі нового датчика слід орієнтуватися як на ціну, так і на виробника (Siemens, Bosch та ін.) У будь-якому випадку ДМВП ВАЗ купити можна в будь-якому магазині автотоварів, враховуючи фінансові можливості та особисті переваги.

Сама заміна ДМВП передбачає демонтаж старого пристрою та встановлення нового. Процедура досить проста, доступна кожному автовласнику та може бути виконана своїми руками. Перед заміною датчика необхідно провести низку підготовчих робіт:

Загальний порядок дій:

Зверніть увагу, після ремонту необхідно зробити пробний виїзд для перевірки динаміки та потужності. Також може знадобитися заміна повітряного фільтра, якщо фільтруючий елемент занадто брудний. Ще рекомендується перед складанням продути корпус повітряного фільтра компресором.

 

Підведемо підсумки

Як видно, ДМВП ВАЗ 2110 є досить важливим компонентом автомобіля в пристрої ЕСУД. Зазначений датчик тісно взаємодіє з ЕБУ, визначає ступінь збагачення паливної суміші повітрям.

Цілком очевидно, що будь-які неполадки в роботі датчика різко зменшать ефективність роботи двигуна. При цьому підібрати та замінити датчик не складно. Головне, правильно підібрати пристрій і слідувати наведеним вище інструкціям.

Насамкінець зазначимо, що у разі забруднення датчика, не обов'язково відразу вдаватися до заміни. На початковому етапі проводять його чистку, а також обробку патрубків від сміття, що накопичилося, пилу і бруду, паралельно виконують ревізію всіх компонентів датчика. Однак, якщо немає позитивного результату, необхідно придбати та замінити пристрій.

 

 

 

 

Джерело: krutimotor.ru

Реклама наших партнеров

Акційні товари

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар×

Ми в соцмережах

Акції та пропозиції

Ми в Instagram

Підписуйтесь і стежте за новинами, акціями і івентами в нашому пабліку.Підписатися!