FB Pixel
Корзина Addinol Кошик
UA RU Спробуй українською!

Діагностика карбюраторного двигуна: система живлення

02.06.2022

Реклама наших партнерів

Навіть з огляду на те, що автомобілі, оснащені карбюратором, є застарілим рішенням, на території СНД такі машини продовжують користуватися популярністю і міцно влаштувалися в нижньому ціновому сегменті. При цьому відносно проста система живлення карбюраторного двигуна вимагає окремої уваги і потребує регулярного обслуговування.

Такий підхід дозволяє досягти стабільної роботи ДВЗ на різних режимах, а також знизити витрати пального та рівень токсичності вихлопу. Далі ми розглянемо основні несправності системи живлення моторів із карбюратором, які зазвичай виникають у процесі експлуатації ТЗ.

 

Система живлення двигуна з карбюратором: особливості та неполадки

Як відомо, автомобільний двигун внутрішнього згоряння, при цьому незалежно від типу двигуна та виду палива (карбюратор, інжектор, бензин або дизель), працює на суміші палива та повітря.

Повітря «засмоктується» двигуном з атмосфери, а пальне подається з паливного бака паливними магістралями завдяки роботі паливного насоса (механічного або електричного). Так звана паливно-повітряна робоча суміш є пальним і повітрям, які змішуються у строго певних пропорціях. Потім відбувається згоряння робочої суміші у циліндрах.

На тих чи інших двигунах подача горючого та сумішоутворення може бути також реалізована різними способами. В інжекторних моторах (крім двигунів з прямим упорскуванням) пальне спочатку подається до впускного колектора через форсунки, після чого змішується з повітрям, що знаходиться там. Потім суміш надходити в камеру згоряння.

У дизелі упорскування палива відбувається прямо в камеру згоряння, де вже знаходиться попередньо подане, стиснене і нагріте повітря. До речі, дизельний двигун має найскладнішу паливну систему.

Тому діагностика системи живлення дизельного двигуна є важливою і відповідальною процедурою, оскільки від справної роботи системи живлення дизеля дуже залежить загальний ресурс таких моторів.

Як правило, карбюратори є механічними пристроями, тобто конструктивно не передбачається активне використання електронних компонентів. Винятком можна вважати лише окремі пізні розробки, які є перехідними пристроями від карбюратора до моноінжектора. У таких карбюраторах є окремі електронні виконавчі пристрої.

Повернемося до "класичного" варіанту. Здавалося б, простота механічної системи сумішоутворення виключає певні недоліки, які притаманні електронним рішенням. Іншими словами, надійність підвищена. Однак на практиці з цим можна погодитися лише частично, тому що карбюратори досить часто виходять з ладу, особливо якщо власник не приділяє цьому елементу необхідної уваги.

Для кращого розуміння розглянемо основні елементи у пристрої карбюратора:

 

Несправності системи живлення карбюраторних моторів та діагностика

Зазначимо, що така система потребує регулярного підстроювання та обслуговування. Справа в тому, що, якщо карбюратор працюватиме неправильно (наприклад, з'явилися хлопки, «стріляє» в карбюратор) або відбудеться порушення сумішоутворення, це позначиться на роботі ДВЗ.

В результаті мотор може почати сіпатися, пропадає потужність і тяга, силовий агрегат не набирає обертів, можлива нестабільна робота на ХХ та/або труднощі із запуском на «холодну» або на «гарячу», збільшується витрата пального, двигун димить і т.д.

Потім можна переходити до зняття пристрою та його розбирання. На початковому етапі часом буває досить почистити карбюратор. Ця процедура виконується за допомогою спеціального очисника для карбюраторів. Також додамо, що таку очистку потрібно виконувати 1-2 рази на рік з метою профілактики.

У нормі рівень палива повинен бути на 18-19 мм нижче за площину роз'єму корпусу і кришки поплавкової камери. Перевірка рівня проводиться через отвір у корпусі камери поплавця, яке закрито пробкою. Щоб відрегулювати рівень, у ряді випадків необхідно змінити товщину прокладок, що знаходяться під голчастим клапаном у камері поплавця.

Що стосується регулювання холостого ходу на карбюраторі, такі налаштування виконуються за допомогою упорного гвинта, який обмежують закривання дросельних заслінок (гвинт кількості суміші) та двома гвинтами, які дозволяють змінити склад робочої суміші палива та повітря (гвинти якості).

 

Що в результаті

Як видно, карбюратор навіть з урахуванням своєї простоти все одно потребує періодичного обслуговування. При цьому важливо розуміти, що якість палива також має велику роль.

Використання низькосортного бензину з великою кількістю сторонніх домішок призводить до того, що жиклери забруднюються, у результаті виникають проблеми з подачею палива в карбюратор. Ще важливо підтримувати загальну чистоту системи живлення, не допускати сильного забруднення паливного бака, стежити за станом паливного фільтра тощо.

Насамкінець зазначимо, що на території СНД багато автомобілістів активно використовують карбюратори Вебер (Wеber), Озон або Solex (Солекс, ДААЗ). До речі, останній пристрій зарекомендував себе як надійний і перевірений часом рішення, при цьому піддається гнучкому налаштуванню.

Реклама наших партнеров

Акційні товари

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар×

Ми в соцмережах

Акції та пропозиції

Ми в Instagram

Підписуйтесь і стежте за новинами, акціями і івентами в нашому пабліку.Підписатися!