FB Pixel
Корзина Addinol Кошик
UA RU Спробуй українською!

Яке масло лити в коробку 2110: об'єм масла в КПП 2110, вибір та заміна

25.01.2022

Реклама наших партнерів

Коробка передач, на відміну від двигуна, не вимагає частої заміни масла. За регламентом масло у КПП ВАЗ 2110 потрібно міняти кожні 75 тис. км. Однак необхідно окремо враховувати особливості експлуатації автомобіля, якість мастильного матеріалу і т.д. У випадку з 2110 своєчасна заміна та правильний підбір трансмісійної олії безпосередньо впливає на ресурс коробки, а також чіткість та плавність роботи агрегату.

Більше того, якщо коробка розбиралася через виникнення тих чи інших неполадок, виникли витоки мастила з КПП, після ремонту масло також бажано замінити. Далі ми розглянемо, скільки масла в коробці ВАЗ 2110, коли оптимально міняти масло в КПП, яке масло заливати в коробку ВАЗ 2110, а також як виконати заміну трансмісійного масла своїми руками.

 

Коли міняти та яке масло КПП ВАЗ 2110 краще вибрати для заміни

Отже, хоча за регламентом заміна необхідна кожні 75 тисяч, на ВАЗ 2110 масло КПП може втратити свої властивості набагато раніше. Особливо це актуально для масла, яке залито в агрегат із заводу. Як правило, якщо автомобіль використовується у важких умовах (буксирування причепа, їзда переважно містом, у регіоні має місце різкий та значний перепад температур), інтервал заміни скорочують у два рази.

Іншими словами, свіже масло в коробку ВАЗ за важких умов експлуатації потрібно лити кожні 35 або максимум 40 тис. км. пробігу. Більше того, іноді навіть відносно свіже масло може знадобитися терміново замінити. Це необхідно у випадку, коли в маслі помічена стружка або металевий пил, масло втратило властивості (наприклад, дуже густе навіть за плюсових температур) і т.д.

Ще важливо розуміти, що масло також охолоджує навантажені пари, деталі можуть перегріватись. Результат - стружка, бруд та перегрів виводять з ладу шестерні, підшипники та поверхні. Коробка починає працювати шумно, передачі перемикаються з хрускотом, зростає зусилля при перемиканнях, зникає чіткість включень і т.д.

Що стосується того, як обслужити коробку та яке масло заливати у ВАЗ 2110, а саме в трансмісію, важливо підібрати продукт, що підходить за властивостями та допусками.

У коробці ВАЗ 2110 допускається застосування масел стандарту API, причому SG, SH та SJ. У плані в'язкості в коробку ВАЗ 2110 оптимально заливати 75W-90 Gl-4. Ще можна лити масла 75W-85 або 80W-85. Також зазначимо, що можна використовувати масла GL-4/5, проте заливати масло GL-5 не рекомендується, оскільки підвищується ризик прискореного зношування синхронізаторів.

У плані брендів вибір досить великий, непогано зарекомендували себе як імпортні продукти, так і вітчизняні. При цьому імпортні продукти хорошої якості на практиці краще себе проявляють (особливо в холодну пору), ніж дешевші аналоги. Виходить, за брендом особливої прив'язки немає, за в'язкістю підбір здійснюється з урахуванням особливостей регіону, а саме масло за класом має бути не нижчим за GL4.

 

Трансмісійне масло ВАЗ 2110: перевірка рівня та заміна

Крім регулярної заміни, також необхідно періодично перевіряти рівень масла в коробці ВАЗ 2110. Контроль масла в КПП рекомендується виконувати кожні 10 тис. км., тобто на кожному плановому ТО.

Для перевірки потрібно вийняти масляний щуп із відмітками (знаходиться біля корпусу термостату). У нормі рівень повинен бути посередині, або, як мінімум, не нижче за крайню нижню позначку. Якщо рівень знижений, масло КПП слід долити. Для доливання краще використовувати таке ж масло, як і те, що залите в коробку раніше. Якщо ж власник не знає, яке масло залите в КПП, тоді потрібно не доливати масло, а замінити весь об'єм.

Також важливо знати скільки масла в коробці ВАЗ 2110. По мануалу в КПП залито 3.5 літра. При цьому може зайти як трохи менше, так і більше. У першому випадку, при зливі частина масла все одно залишається на деталях. У другому (наприклад, після повного розбирання, миття та ремонту КПП), в агрегат вдається залити трохи більше масла.

У будь-якому випадку, заливати потрібно стільки, щоб по щупу рівень був не вище максимальної позначки. На практиці більше 3.6 літра заливати не варто, навіть якщо цей обсяг вдасться залити в агрегат. Причина – спінювання та високий опір обертанню шестерень у КПП, видавлювання сальників приводів тощо. Якщо випадково залито більше масла, зайве потрібно відкачати через отвір щупа.

 

Як замінити масло КПП ВАЗ 2110 своїми руками

Розібравшись з тим, скільки масла в коробці 2110, перейдемо до заміни масла в агрегаті. Відразу зазначимо, що процедура не складна і цілком може бути виконана в умовах гаража. Спочатку потрібно прогріти КПП, проїхавши машиною прогріти автомобіль і коробку, проїхавши 20-25 км.

Далі потрібно дістати щуп з картера коробки (якщо є захист двигуна та КПП, її потрібно попередньо демонтувати). Вилучивши щуп, картер протирається, після чого ключем на 17 викручується зливна пробка.

Також після пробігу близько 200–250 км. на свіжому маслі, необхідно знову перевірити рівень, а також оглянути сальники приводів та місце встановлення зливної пробки на предмет можливих витоків або сильного замаслювання.

 

Що в результаті

З урахуванням наведеної вище інформації стає зрозуміло, яке масло в коробку передач ВАЗ 2110 краще заливати, а також коли і чому потрібна регулярна заміна трансмісійного масла в КПП даного автомобіля. Більше того, наведені вище правила цілком актуальні не тільки стосовно ВАЗ 2110. На багатьох автомобілях інших марок і моделей (як вітчизняного, так і іноземного виробництва) загальні рекомендації аналогічні.

Головне, регулярно перевіряти стан масла в коробці передач, підтримувати та контролювати рівень масла в КПП, а також виконувати повну заміну трансмісійного масла у разі зміни властивостей мастильного матеріалу не лише за регламентом, але й з урахуванням загального стану мастила та умов експлуатації конкретного автомобіля.

Насамкінець зазначимо, що також важливо при виборі масла придбати оригінальний продукт, так як на ринку ПММ з'явилася велика кількість підробок. З цієї причини слід купувати масла (моторні, трансмісійні) та інші технічні рідини у перевірених точках продажу.

Якщо ж було виявлено, що в коробку, двигун або інший агрегат залито підроблене масло, необхідно припинити експлуатацію ТЗ, після чого виконується злив контрафакту, перевірка стану вузла або агрегату, промивання (за такої можливості). Тільки після цього здійснюється повторна заміна якісного продукту.

 

 

 

 

Джерело: krutimotor.ru

Реклама наших партнеров

Акційні товари

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар×

Ми в соцмережах

Акції та пропозиції

Ми в Instagram

Підписуйтесь і стежте за новинами, акціями і івентами в нашому пабліку.Підписатися!