FB Pixel
Корзина Addinol Кошик
UA RU Спробуй українською!

Чому двигун довго прогрівається

08.05.2023

Реклама наших партнерів

Як відомо, з приводу прогріву мотора перед поїздкою, робочої температури ДВЗ та швидкості виходу на необхідне нагрівання серед автолюбителів точаться постійні суперечки. Однак більшість автомобілістів продовжують щоранку гріти свій мотор. Відповідно, іноді з певною регулярністю виникає питання, чому довго гріється двигун.

 

Чи потрібно взагалі прогрівати двигун, коли і для чого це робиться

Про необхідність прогріву перед поїздкою автолюбителі знають мало не з дитинства. Більше того, проїхавшись на холодному авто, багато хто відразу переконується в тому, що з непрогрітим двигуном їзда менш комфортна.

Наприклад, на карбюраторних машинах двигун ривками реагує на подачу палива чи навіть глухне, інжекторний агрегат шумить і гірше тягне. Та й палива споживає, як стверджують фахівці, набагато більше. І лише після деякого часу та прогріву робота силового агрегату нормалізується.

Одна з причин такої роботи ДВЗ полягає в тому, що деталі конструкції не повністю прилягають одна до одної, а мають деякі зазори, завдяки чому під час роботи «холодного» двигуна звук голосніше, навіть можуть бути чути легкі стуки. У процесі прогрівання метали розширюються. Зазори відповідно зменшуються. Як наслідок – тихіша робота.

Друга причина – консистенція моторного масла. Холодне масло менш плинне, а значить, гірше і повільніше змащуватиме деталі, що труться. Наприклад, підшипники розподільного валу розташовані відносно далеко від масляного насоса і до них мастило надходить довго. Особливо це помітно при низьких температурах і в'язкому маслі.

Якщо цим деталям не вистачає мастила, то вже за кілька секунд після роботи двигуна при хорошому навантаженні вони почнуть зношуватися. Принагідно буде пошкоджуватися сам вал із головкою блоку циліндрів. Крім того, гарне мастило необхідне і коробкам передач. З холодним трансмісійним маслом із зазначених вище причин термін дії КПП істотно скоротиться під навантаженнями.

Третя причина поганої роботи холодного двигуна пов'язана із зовнішнім повітрям. Коли холодне повітря засмоктується в двигун, виходить збіднена паливно-повітряна суміш за рахунок більшої кількості кисню в ній. Це веде до падіння потужності та витрати палива. Адже для того, щоб карбюраторний мотор не затих, водієві доводиться включати підсмоктування, тобто збільшувати подачу паливної суміші. Хоча у сучасних інжекторних автомобілях суміш збагачується автоматично, принцип залишається схожим.

Отже, як видно з усього перерахованого вище, попередній прогрів сучасного ДВЗ якщо не вкрай необхідний, то дуже бажаний. Однак часто виникає проблема: довго гріється двигун. Особливо гостро вона стоїть у морози. Причин цього явища може бути кілька. Давайте розбиратися.

 

Причини тривалого прогріву двигуна

Тільки після нагрівання рідини до певної температури термостат спрацьовує та пускає антифриз через радіатор для кращого охолодження. У свою чергу антифриз не тільки виконує функцію охолодження мотора під час роботи, але також підтримує задану робочу температуру агрегату.

Постійно відкритий термостат сприяє тому, що антифриз не досягає потрібної температури взимку. Ось чому довго прогрівається двигун у цю пору року. Вихід: ремонт чи заміна термостата.

 

Що в результаті

Отже, можна дійти невтішного висновку: якщо двигун не прогрівається, причини бувають досить різноманітними. Як правило, більшість із них безпосередньо пов'язані з системою охолодження.

Деякі з цих проблем вирішуються просто і самотужки. У ряді випадків досить прочистити систему охолодження, після чого долити антифризу або тосолу за рівнем. Для усунення інших проблем може знадобитися допомога кваліфікованого фахівця.

Ще додамо, що багато виробників для сучасних автомобілів рекомендують не гріти двигун на холостому ходу. Одним з аргументів є те, що двигун прогрівається в русі. Зазначимо, що це справедливо для дизеля. У випадку бензинового агрегату, на практиці від процесу прогрівання відмовлятися повністю не бажано.

Якщо для власників старих автомобілів прогрів є вимушеною і необхідною процедурою, то стосовно нових авто такий спосіб дозволяє продовжити термін служби і збільшити ресурс агрегату.

Реклама наших партнеров

Акційні товари

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар×

Ми в соцмережах

Акції та пропозиції

Ми в Instagram

Підписуйтесь і стежте за новинами, акціями і івентами в нашому пабліку.Підписатися!