FB Pixel
Корзина Addinol Кошик
UA RU Спробуй українською!

Перевірка подушок двигуна без їх зняття з автомобіля

16.05.2023

Реклама наших партнерів

Своєчасна профілактика – запорука довгої служби автомобіля та безпеки у процесі його експлуатації. Тому кожному водієві бажано стежити за своєю машиною самостійно. Для комплексного виконання планових операцій знання того, як перевірити справність подушок двигуна, буде зовсім не зайвим.

 

Види та типи подушок двигуна

Перш ніж перевіряти, необхідно також розуміти призначення деталі, які несправності елемента можуть виникнути, а також які ознаки має поломка. Як відомо, двигун досить багато важить і під час роботи вібрує. Це означає, що якщо ДВЗ жорстко прикріпити до кузова автомобіля, всі вібрації будуть передаватися на останній.

Під час руху по нерівностях місця кріплення силового агрегату зазнають значних навантажень. Жорстке кріплення до кузова означатиме, що кріплення та місце їх встановлення почнуть швидко розбиватися. Щоб загальна конструкція була надійною та зберігався комфорт, для кріплення ДВЗ використовуються спеціальні опори.

Подушка (опора двигуна) – деталь, яка служить для фіксації силового агрегату, запобігає його зміщенню та гасить вібрації під час роботи. По своїй суті це справжнісінька прокладка, тільки досить великого розміру. Вона міститься між двигуном і корпусом авто, тобто кріпиться як до силового агрегату, так і до самого кузова. Кількість подушок залежить від марки та моделі автомобіля, їх буває від трьох до п'яти.

Якщо відкрити капот, то можна відразу побачити верхню (праву опору). Інші знаходяться з нижньої сторони двигуна. Знову ж таки, точки розміщення залежать від моделі авто, типу двигуна та коробки передач. У більшості випадків подушки двигуна складаються з гумового корпусу та металевих кріпильних деталей.

Іноді замість гуми використовується поліуретан, який відрізняється більшою зносостійкістю. У дорогих автомобілях встановлюються складніші та сучасніші варіанти – гідравлічні. Ефективність гасіння вібрацій, звісно, набагато вища.

Складаються такі опори із двох камер, між якими розташована мембрана. Як наповнювач в камерах використовується або пропіленгліколь, або спеціальна рідина (гель). Під час роботи, залежно від дорожніх умов (наприклад, на нерівностях), вона переливається з однієї камери в іншу спеціальними каналами, а загальна жорсткість подушки завдяки такій конструкції динамічно змінюється.

Гідроопори бувають різні:

Зрозуміло, високотехнологічні пристрої встановлюються дуже дорогі авто. На бюджетних варіантах, а на старих радянських моделях, встановлені прості гумометалеві опори. У разі поломки або зношування (зазвичай витримують близько 100 000 км. пробігу) їх просто змінюють. А гідравліку можна відремонтувати. Причому навіть самотужки. Однак перед тим, як знімати опори, потрібно знати, як перевірити гелеву подушку двигуна, гумову і т.п.

 

Ознаки та причини неполадок подушок двигуна

Основні ознаки несправностей подушок (опор) двигуна такі:

З появою цих ознак варто провести діагностику подушок. Зробити це можна самостійно.

 

Перевірка подушок двигуна своїми руками

Виконати таку діагностику зовсім не складно. Навіть у тому випадку, якщо на авто застосовані гідравлічні подушки. Головне, потрібно знати, як перевірити праву подушку двигуна правильно, а також продіагностувати решту. Зробити це можна кількома способами, які краще застосувати разом один з одним для встановлення більш точного діагнозу.

При несправних подушках двигун зрушуватиметься зі свого місця. При цьому добре чутно характерні звуки. Подібну перевірку можна зробити і на непрацюючому моторі, якщо вставити монтування або палицю між мотором і корпусом авто і спробувати похитати силовий агрегат з боку на бік.

Для того, щоб опори прослужили якомога довше, потрібно стежити за манерою своєї їзди. Принцип "вища швидкість - менше ям" необхідно назавжди викинути з голови. Крім того, подушки двигуна швидше виходять з ладу, якщо часто і різко рушати з місця. Одним словом, чим менше різких коливань ДВЗ – тим рідше доведеться перевіряти справність подушок двигуна.

Реклама наших партнеров

Акційні товари

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар×

Ми в соцмережах

Акції та пропозиції

Ми в Instagram

Підписуйтесь і стежте за новинами, акціями і івентами в нашому пабліку.Підписатися!