FB Pixel
Корзина Addinol Кошик
UA RU Спробуй українською!

У бензиновий двигун не надходить паливо: інжектор та карбюратор

16.05.2022

Реклама наших партнерів

Почнемо з того, що в процесі експлуатації автомобіля водії досить часто стикаються з тим, що двигун не заводиться, працює з перебоями або зненацька глухне. При цьому зазвичай діагностика торкається системи запалення (на бензинових авто) та системи живлення.

Як показує практика, нестабільна робота силового агрегату на бензинових автомобілях у багатьох випадках пов'язана з тим, що в двигун не надходить бензин. У цій статті ми поговоримо про те, чому так відбувається, а також що робити водієві, якщо немає надходження бензину в двигун.

 

З яких причин пальне не подається в циліндри

Отже, загальна схема роботи системи живлення передбачає забір палива з бензобака, після чого пальне потрапляє у карбюратор чи інжектор.

Далі паливо подається до впускного колектора, потім паливно-повітряна суміш через впускні клапани надходить в камеру згоряння.

Стає зрозуміло, що якщо не надходить бензин у двигун, тоді ця проблема виникає як на моторах із карбюратором, так і на інжекторних ДВЗ. Найпростішою причиною можна вважати відсутність бензину в баку або пошкодження паливних магістралей. Іншими словами, йдеться про витоки внаслідок будь-яких пошкоджень бака або паливопроводів, коли бензин витікає ще до попадання в циліндри.

 

Поширені проблеми з подачею бензину до ДВЗ

При цьому на інжекторних двигунах стоїть електричний бензонасос. Зазначений насос розташований безпосередньо в паливному баку. Якщо говорити про механічний пристрій, то часто до його поломки або некоректної роботи призводить пошкодження мембран, а також перегрів.

Електробензонасос зазвичай виходить з ладу у тих випадках, коли працює з мінімальною кількістю палива у баку. Справа в тому, що охолодження цього типу насосів відбувається саме за рахунок пального. Також слід виділити проблеми з реле бензонасоса або обрив проводки, через яку здійснюється його живлення електроенергією.

Додамо, що якщо пристрій не в змозі створити потрібного тиску в паливній системі (тиск відсутній або низький), форсунки на деяких ДВЗ можуть не відкриватися, двигун у цьому випадку не запускається. В інших випадках відкриття інжекторів все ж таки відбувається, проте палива все одно недостатньо. При цьому агрегат починає працювати з перебоями, глухнути на різних режимах тощо.

На початковому етапі необхідно провести замір тиску палива в паливній рампі інжекторного двигуна, паралельно не забуваючи і про можливі проблеми з регулятором тиску в рампі.

Якщо ж відбувається забруднення паливного фільтра тонкого очищення, тоді надходження пального двигун може бути повністю перекрито. Щодо карбюратора, на таких авто також є фільтр палива, який зазвичай встановлений перед карбюратором. Якщо відбувається засмічення фільтруючого елемента, тоді починаються труднощі із запуском мотора і подачею палива на різних режимах.

Щоб уникнути зазначених вище неполадок, фільтри потрібно своєчасно змінювати як на карбюраторному, так і інжекторному моторі. Також потрібно пам'ятати, що фільтр-сітку на бензонасосі потрібно періодично чистити або повністю міняти на нову кожні 50-60 тис. км. пробігу.

Щоб цього не відбувалося, інжектор потрібно періодично чистити одним із доступних способів (ультразвуком, спеціальними очисниками на стенді тощо). Також слід додати, що карбюратор може вимагати очищення, ремонту або окремого налаштування. Наприклад, недостатня кількість бензину в камері поплавця призведе до того, що пального буде недостатньо для нормальної роботи ДВЗ.

 

Що в результаті

Як видно, за наявності певних навичок та знань можна визначити, чому не надходить бензин у двигун як на моторах із карбюратором, так і на інжекторних силових агрегатах. При цьому багато проблем можна вирішити самому. Наприклад, відремонтувати, почистити та налаштувати карбюратор цілком реально в гаражних умовах. Те саме можна сказати і про чищення форсунок своїми руками.

Насамкінець хотілося б відзначити, що своєчасна заміна паливних фільтрів, регулярне чищення інжектора або карбюратора, а також їзда на паливі гарної якості є запорукою справної роботи системи живлення бензинового або дизельного двигуна.

Також слід пам'ятати, що на інжекторних ДВЗ вкрай небажано залишати мінімум пального в баку, так як відкладення і сміття на дні починають засмоктуватися в бензонасос, в результаті чого пристрій не тільки гірше охолоджується, але і відбувається інтенсивне забруднення сітки бензонасоса з усіма наслідками.

Також їзда з напівпорожнім баком взимку призводить до активного утворення конденсату, що накопичується у бензобаку. В результаті конденсат (вода) не тільки осідає на дні і потрапляє в камеру згоряння, але викликає сильну корозію стінок резервуара. В результаті в баку з'являється іржа, а у разі наскрізної корозії неминуче виникають активні витікання палива.

Реклама наших партнеров

Акційні товари

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар×

Ми в соцмережах

Акції та пропозиції

Ми в Instagram

Підписуйтесь і стежте за новинами, акціями і івентами в нашому пабліку.Підписатися!