FB Pixel
Корзина Addinol Кошик
UA RU Спробуй українською!

Заміна сальника на коробці передач

03.06.2022

Реклама наших партнерів

Навіть з урахуванням того, що в коробці передач, на відміну від двигуна, немає високих навантажень і нагріву, а також масло не подається під великим тиском (за винятком гідромеханічних АКПП), коробка в ряді випадків все одно може текти. При цьому витік масла з коробки передач є серйозною несправністю, оскільки зниження рівня трансмісійного масла призведе до прискореного зношування та/або критичним поломкам коробки передач.

Як правило, із проблемою, коли тече масло коробки передач, стикаються як власники машин із МКПП, так і з «автоматом», варіатором або роботом. Якщо розглядати механічну коробку, яка дуже поширена на території СНД, часто витік масла КПП виникає через протікання сальників коробки передач. Далі ми розглянемо, як поміняти сальник на коробці самостійно.

 

Ознаки течі через сальники: на що звернути увагу

Основною ознакою, яка вказує на проблеми, прийнято вважати плями трансмісійного масла після стоянки автомобіля протягом кількох годин. При цьому важливо переконатися, що тече саме КПП, тому що можуть бути витоки моторного масла (наприклад, масляний фільтр не закріплений належним чином).

Йдемо далі. Якщо точно встановлено, що масло витікає з коробки, потрібно припинити експлуатацію автомобіля, зайнятися діагностикою та своєчасним вирішенням проблеми. У разі ігнорування несправності рівень масла знизиться, що призведе до зношування КПП та поломок трансмісії.

Також теча може посилитися будь-якої миті, внаслідок чого поломка коробки може виникнути несподівано. При цьому однією заміною сальників у цьому випадку проблему часто вирішити не вдається. Іншими словами, сама коробка вимагатиме зняття, дефектування та комплексного ремонту. Звичайно, витрати на такий ремонт виявляться високими в порівнянні з витратами на заміну тільки сальників.

Ще додамо, щоб уникнути подібних проблем незалежно від стану КПП, слід періодично проводити контроль рівня масла в коробці передач, а також оцінювати його стан і виконувати заміну масла в коробці за такої необхідності.

Паралельно потрібно звертати увагу на появу хрускоту, скреготу, шуму під час роботи коробки. Якщо з'явилися шуми та інші ознаки, передачі включаються важко або взагалі не включаються, тоді потрібна діагностика коробки передач.

 

Заміна сальників КПП: як виконується

Отже, як приклад візьмемо коробку передач ВАЗ 2109. Часто витікання трансмісійного масла на даній КПП, а також і на агрегатах інших вітчизняних та зарубіжних виробників виникають через те, що з ладу виходить сальник штока КПП, сальники шарніра рівних кутових швидкостей, а також сальники первинного валу . Останній випадок розглядати в рамках цієї статті не будемо, тому що зняття КПП без досвіду та інструментів може виявитись досить складним завданням.

Для усунення проблем та відновлення герметичності агрегату потрібно знати, як зняти сальник із коробки передач у разі його зношування, після чого здійснюється заміна на новий елемент. При цьому відразу слід враховувати, що якщо тече сальник первинного валу, коробку потрібно знімати, тоді як сальники ШРУС або штока коробки можна замінити без зняття КПП.

Завершивши усі приготування, виконується заміна сальника штока. Спочатку потрібно виявити пильовик з гуми на верхній частині штока. Якщо з-під пильовика тече масло, це буде помітно і чітко вкаже на проблему із сальником штока. Потрібно відігнути широку частину пильовика, щоб дістатися до карданчика під пильовиком. Карданчик прикріплений до штока. Ключем на 13 карданчик від'єднується від селектора вибору передач, а також від штока.

Зверніть увагу після того, як новий сальник встановлений і все зібрано, потрібно також провести додаткові регулювання. Справа в тому, що в салоні автомобіля відбудеться зміщення налаштувань селектора КПП. Також збиваються налаштування і внаслідок зняття карданчика. Якщо не виконати регулювання, це спричиняє проблеми з перемиканням передач.

Виставивши рівень мастила, можна здійснювати коротку пробну поїздку, у межах якої оцінюється якість роботи КПП. Після закінчення слід ще раз перевірити місце встановлення сальника щодо витоків.

Також під час відкручування гайок маточини автомобіль повинен стояти на землі. Те саме правило поширюється і на момент закручування (протяжки болтів). Рекомендоване зусилля – 65-95 Нм. Далі машину потрібно зафіксувати ручником, підставити противідкатні упори. Потім передню частину потрібно підняти, зняти з машини переднє колесо, викрутити та зняти гайку маточини.

Тепер викруткою знімається завзята шайба, витягується шплінт, що фіксує гайку. Далі потрібно відкрутити гайку, яка утримує шаровий шарнір тяги рульового управління. Тепер за допомогою спеціального зйомника потрібно випресувати палець шарового шарніра, який стоїть у важелі стійки. Далі, відкрутивши 2 болти, знімається шарнір важеля з поворотного кулака.

Потім поворотний кулак відводиться ліворуч або праворуч разом зі стійкою для зручності. На даному етапі з маточини можна витягти хвостовик зовнішнього шарніра. На даному етапі монтуванням із КПП видавлюється хвостовик внутрішньої частини шарніру рівних кутових швидкостей.

Якщо потрібно зняти обидва приводи, знявши перший привід, в КПП вставляється старий шарнір рівних кутових швидкостей або спеціальна заглушка. Після цього можна розпочинати зняття другого елемента. Ігнорування цього правила призводить до того, що можна змістити шестерні диференціала коробки передач, внаслідок чого встановити шарніру рівних кутових швидкостей на місце вже не вдасться.

Після того як всі роботи були виконані, можна приступати до зняття валу передніх коліс. Потім, за допомогою плоскої викрутки, знімається сальник шарніру рівних кутових швидкостей. Після зняття можна приступати до запресування нового сальника. Щоб запресувати сальник, потрібна оправка з відповідним діаметром.

Сальник необхідно посадити на місце до упору. При установці важливо стежити, щоб робоча кромка сальника перебувала у напрямку КПП. Після встановлення сальника на місце, назад встановлюються шарніри, здійснюється подальше складання.

 

Що в результаті

Як видно, замінити сальники штока та сальник шарніру рівних кутових швидкостей цілком можна в умовах звичайного гаража. При цьому головною складністю є не те, як зняти сальник із коробки передач, а як дістатися місця його встановлення (особливо у разі заміни сальника шарніру рівних кутових швидкостей). Також при складанні важливо правильно запресовувати нові сальники у посадкове місце.

Насамкінець зазначимо, що своєчасна і комплексна заміна сальників коробки передач дозволяє досягти повної герметичності КПП. Такий підхід означає відсутність течі масла з коробки, що поряд зі своєчасною заміною масла в коробці передач безпосередньо впливає як на термін служби, так і на якість роботи даного агрегату під час експлуатації автомобіля.

Реклама наших партнеров

Акційні товари

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар×

Ми в соцмережах

Акції та пропозиції

Ми в Instagram

Підписуйтесь і стежте за новинами, акціями і івентами в нашому пабліку.Підписатися!