FB Pixel
Корзина Addinol Кошик
UA RU Спробуй українською!

Заміна заглушки блоку двигуна

02.06.2022

Реклама наших партнерів

Якщо просто, заглушки блоку циліндрів потрібні для того, щоб у разі замерзання охолоджувальної рідини (ОР) в системі охолодження двигуна сам блок циліндрів не лопнув. Справа в тому, що перетворення ОР, яка знаходиться в сорочці охолодження, на лід, призводить до того, що зледеніла рідина розширюється. Це викликає перенапруження блоку і може призвести до виникнення тріщин.

Заглушки на двигун фактично є пробками, які щільно посаджені в технологічні отвори в блоці і в нормальних умовах забезпечують системі охолодження належну герметичність. Однак якщо охолоджувальна рідина або вода всередині БЦ замерзне, тоді тиск, що збільшився, видавлює заглушки з блоку циліндрів, зберігаючи сам блок в цілісності після розморожування.

Також у процесі експлуатації ТЗ нерідко виникає ситуація, коли охолоджувальна рідина тече через заглушки. Нерідко можна виявити, що заглушки блоку проіржавіли, тобто відбулося їх руйнування через корозію. У тому чи іншому випадку ці елементи потрібно замінити. Далі ми розглянемо, як змінити заглушки блоку двигуна.

 

Антифриз або тосол тече через заглушку: заміна заглушки в блоці двигуна своїми руками

Почнемо з того, що проблема протікання охолоджуючої рідини через заглушки найбільш поширена на старих вітчизняних автомобілях. Однак ця несправність не оминає і різні іномарки. Щоб повернути системі охолодження герметичність у тому випадку, якщо антифриз або тосол тече через заглушку в блоці, вказану заглушку потрібно міняти. Розгляньмо таку заміну на прикладі автомобіля ВАЗ.

Отже, заглушка (чашкова пробка блоку двигуна) встановлена у шести місцях. П'ять заглушок більшого розміру мають діаметр 40 мм, а одна трохи менша у діаметрі має 25 мм. Міняти заглушки потрібно у певній послідовності.

Перед заміною крім найновіших заглушок необхідно підготувати:

На початку з АКБ необхідно зняти «мінус». Потім з блоку циліндрів та радіатора охолодження потрібно злити ОР. Також важливо заздалегідь визначити, чи є доступ у разі проблем лише з однією заглушкою блоку циліндрів. Якщо доступ утруднений, іноді доведеться знімати ГБЦ.

Залежно від того, карбюраторний автомобіль або інжекторний, додатково потрібно «відпустити» випускний колектор, зняти кронштейн кріплення патрубка насоса підвода ОР, від'єднати підводи повітряного фільтра, відключити ВВ дроти запалювання тощо.

Далі знімається захист ременя ГРМ, потім зняти ремінь і натяжний ролик, після чого викручуються кріпильні болти ГБЦ, і головка знімається. Після того, як доступ до заглушки блоку забезпечений, на край заглушки ставиться зубило, яким слід акуратно стукати молотком.

Заглушка повинна провернутися в блоці циліндрів. Після того, як сталося прокручування, далі заглушку можна намагатися прокрутити викруткою. Після цього пасатижами елемент потрібно підчепити та витягти з посадкового гнізда.

Якщо заглушка блоку заіржавіла, тобто провернути її не виходить, тоді прямо в ній слід висвердлити отвір і викрутити заглушку коміром. Якщо заглушка в процесі вилучення провалилася всередину блоку, витягти її допоможе магнітна указка. Елемент притягується магнітом, підноситься до отвору, після чого витягується назовні пасатижами.

Після того, як заглушка блоку була витягнута, краї отвору в БЦ слід обробити наждачним папером від іржі. Щоб покращити герметичність, краї нової заглушки перед установкою можна промазати герметиком. Після закінчення цієї процедури за допомогою оправки та молотка нова заглушка запресовується в отвір у блоці.

Тепер можна приступати до заміни решти заглушок або зворотного збирання. Якщо головка знімалася, потрібно враховувати всі особливості по встановленню та обтяжці ГБЦ, обов'язково замінити прокладку головки блоку циліндрів, правильно виставити ремінь ГРМ за мітками, налаштувати запалювання тощо.

Після того, як всі елементи встановлені на місце, систему охолодження можна для перевірки залити дистильовану воду. Якщо теч немає, далі на воді їздити не рекомендується. Необхідно промити систему охолодження та перейти на спеціальну ОР (тосол або антифриз). Такий підхід дозволить уникнути цілої низки проблем у рамках подальшої експлуатації ТЗ.

Ще зазначимо, що у багатьох двигунах заміна окремих заглушок (наприклад, малого діаметра) передбачає розбирання ДВЗ, зняття КПП тощо. Після того, як було точно встановлено джерело витоку ОР із блоку та винуватцем визнано саме заглушку, необхідно враховувати всі можливі складнощі та нюанси щодо забезпечення доступу до проблемної ділянки.

 

Як самому виготовити заглушку блоку

Зазначимо, що не завжди потрібні заглушки блоку циліндрів можна придбати в магазинах автозапчастин або на авторинках. Нерідко буває і так, що вартість такої простої деталі може виявитися надто високою. Тому деякі автовласники воліють виготовити заглушку блоку своїми руками.

Якщо говорити про заводське виконання, заглушка виготовляється методом холодного штампування видавлюванням з металевого листа товщини, потім відбувається обрізка по контуру. У разі коли заглушку виготовляють самостійно, оптимально підходить круглий прокат потрібного діаметра, з якого виточується диск товщиною 5 мм.

Потім диск ретельно підганяється під посадкові розміри, промазується герметиком, після чого описаним вище способом запресовується в очищений від іржі і знежирений отвір в блоці циліндрів.

 

Підведемо підсумки

Добре відомо, що перегрів є однією з найчастіших причин, через які двигун внутрішнього згоряння може бути серйозно пошкоджений або повністю виходить з ладу. У цьому ремонт і відновлення перегрітого ДВЗ виявляються практично дуже витратними операціями, іноді потрібна заміна двигуна на контрактний мотор тощо.

При цьому ефективність роботи системи охолодження безпосередньо залежить від якості та стану охолоджувальної рідини від її рівня, а також від чистоти самих каналів даної системи. Для того, щоб уникнути проблем з корозією, позбавитися утворення накипу та відкладень, а також виключити ризики того, що рідина в системі охолодження замерзне взимку, потрібно використовувати спеціальні ОР. В іншому випадку термостат може швидко почати працювати некоректно, станеться пошкодження крильчатки помпи тощо.

Фахівці незалежно від типу двигуна і пори року рекомендують використовувати тільки якісний тосол або антифриз, розбавлений дистильованою водою в потрібних пропорціях, але не проточну або навіть дистильовану воду.

Також слід пам'ятати, що будь-які антифризи мають обмежений термін служби (максимум 4 роки), також забороняється змішування різних типів ОР між собою. Ще перед заміною антифризу або тосолу систему охолодження двигуна потрібно обов'язково промивати, використовуючи спеціальні або побутові засоби для промивання системи охолодження двигуна.

Реклама наших партнеров

Акційні товари

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар×

Ми в соцмережах

Акції та пропозиції

Ми в Instagram

Підписуйтесь і стежте за новинами, акціями і івентами в нашому пабліку.Підписатися!